Gönderen Konu: Brezilya: Kıta Egemenliği [ XI.BÖLÜM: AVRUPADAN DESTEK ! ]  (Okunma sayısı 17830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle

IX.BÖLÜM: DEFANSTA TEK BAŞIMAYKEN

Yolladığımız ordularımız Avrupapa öldürülüyordu.Ve Almanya'da güçlenince bize karşı savaşı genişletmeyi seçtiler.

---

Her yerde isyancılar ayaklanmaya başladılar bile.Arjanlar kesin örgütledi bu gomünistleri.

---

Brezilya Milliyetçileri sayfasının kapatılmasının ardından konuyla ilgili açıklamalar yapan Lula da Silva, Facebook'u sert bir dille eleştirdi. Sayfa kapatmalara her zaman karşı olduğunu belirten Lula şöyle devam etti:
"Avrupa ülkelerinde 50 yılda 3-4 sayfa kapatılırken Brezilya'da neredeyse dünya rekoru kırılıyor. Sayfa kapatmak çözüm değildir. Bunların önüne geçmek için sayfa kapatmaların zorlaşacağı bir anayasa yapmalıyız ama öncelikli hedefimiz Facebook'u Arjanların arka bahçesi olmaktan çıkarmaktır. Facebook artık birilerinin arka bahçesi olmayacak. Milletin arka bahçesi olacak."

---

Japonlar Brezilyama saldırırken biz boş duramayız !

---

Arjanların ve Japonların gazına gelen Komünistler isyanlarını dört bir yanda yapmaya başladılar.

---

İlerleyişimiz Komünistlere inat sürmekte !

---

Karşımıza çıkan Avrupalı askerlere günlerini gösteriyoruz.İlerlememiz devam ediyor.

---

Ordularımız büyük bir yenilgiye uğratıldı.

---

-Brezilya Lideri Pele Reis : Noluyor orda hemen rapor verin sizi beceriksizlerrrr !
-Askeri Telsis : Efendim İsveç ve İsviçre birlikleri toplanıp hücum ediyorlar.Arazi şartlarına yabancı kaldığımızdan dolayı mağlup oluyoruz.
Brezilya Lideri Pele Reis : Ben bilmem onu bunu ! Naparsanız yapın derhal olduğunuz yerlerde tutunmaya çalışısın.
-Askeri Telsis : Efendim çoğumuz öldürüldük.Burda bir katliam var.Esir olarak aldıkları askerlerimizi öldürüyorlar.Yaralılarıda aynı şekil katlediyorlar.Bende şuan ölüler arasındayım irtibatım kesilirse üzülmeyin! Yaşasın Brezilya !!!
-Brezilya Lideri Pele Reis : Asker anlaşıldı.Sizler görevlerinizi layıkıyla yaptınız.Sizlerle gurur duyuyoruz.

---

İtalya istediği toprakları Avusturya-Macaristan'dan almayı başarmış ve bayağı güçleniyor.

---

Ülkemiz bu savaşta bile asla eğitimden,bilimden uzak durmuyor.

---

Savaş bizi çok kötü etkiledi artık asker çıkaracak gücümüz kalmadı.Mısır da işgal olunca o toprakların elden çıkmadan savaşın bitirilmesini düşündük ve tekliflerini kabul ederek Brezilya gelişmesini yavaşlatacaktır.

---

Barış imzalanmasına karşın ülkede kargaşa ortamı dinmiş değil.Her yerden isyanlar çıkıyor.Sağcılar bir yandan Solcular bir yandan ortalık savaş alanına döndü.Düşman işgal etse bu kadar zorlamazdı.

---

Ne yazık ki hükümet düşürüldü.Ülkemiz çökertildi.Artık o Brezilya'nın eski günleri küllere dönmüştü.

---

Bir darbede ülkemize dışardan geldi.
Ülkemiz Süper Güç devletler arasından çıkarılmış.Bu bizi üzdü lakin gene hak ettiğimiz yeri alacağız.Sadece şimdilik onlara ödünç olarak yerimizi veriyoruz.

---

Halkımız bu yaşanan felaketler üstüne büyük bir şok geçirdiler.Neye uğradıklarını şaşırdılar.Herkes üzgün ve ağlamaklı.

---

Neymar Reis bile bu yaşananlar karşışında kendincen geçti.Kendini yerlerden yere atıp suçlu hissettiğini tüm bu olanlara karşı öfke duyduğunu belirtiyor.Sahalar sokaklar her yer karıştı.Herkes üzgün ve şok geçiriyor.

---

Hitler : Brezilya , Alman ırkını küçük gördü ve Alman ırkının zor anında bile yenilmeyeceğini ben değil Almanlar göstermiş oldu.

---

Bre Yağı Sabunları Tertemiz Yapar !

---

Savaşın ve Bilançonun Özeti :

<a href="https://www.youtube.com/v/3mS2gR1orRs&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/3mS2gR1orRs&amp;feature=youtu.be</a>

Ve Durumumuzu En İyi Anlatan Sayın Hocamız : Nihat Hatipoğlu
Ve Julio Cesar'ın imane gelişi.

Türkler bile bu durum karşışında ağladılar : Sayın Erdoğan

« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2015, 19:00:52 Gönderen: by_bush »
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
GÖKTE KARTAL YERDE ASLAN DAĞDA BOZKURT GİBİ OL !
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
Güzel bölümler üst üste geliyor  tbrk*

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Güzel bölümler üst üste geliyor  tbrk*
Brezilya yeniliyor ne güzeli :D

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Hikayemizde Hitler'in resmini koymayı unutmuşum.Hemen koydum tekrar bakabilirsiniz.

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Niye reform yapmadın. Reform yapsan isyan çıkmazdı.not:(oyunda acemiyim.Ciddi olarak cevaplandırırsan sevinirim.)
oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Niye reform yapmadın. Reform yapsan isyan çıkmazdı.not:(oyunda acemiyim.Ciddi olarak cevaplandırırsan sevinirim.)
Reform yapmak için belli bir reform puanı araştırma puanın olması gerek. (Siyasi yada Sosyal Reformlarda)
Reformları yapıyordum oyunda lakin savaş uzun sürünce askerlerimin yarısı isyancı oldu.Halkımda isyana katıldı.Savaşta yenilip gelişmemide yavaşlatınca.Ordu basamadım.Kısa sürede başkentimi ele geçirip yönetime el koyunca işte böyle oldu :)

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun o zaman . Brezilya küllerinden doğacaktır :) Takipteyim ;)
oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.

Çevrimdışı Vannear

• (Tarık Öner)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Besle kargayı oysun gözünü.
    • Profili Görüntüle
Kötü olmuş fakat mobilze olabilirdin 120k yakın ordu gelir isyanı bastırırdın.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun o zaman . Brezilya küllerinden doğacaktır :) Takipteyim ;)
Sağolun.Umarım kurtarırız :)

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Kötü olmuş fakat mobilze olabilirdin 120k yakın ordu gelir isyanı bastırırdın.
Seferberlik yaptım fakat beklediğim gibi ordu sayısı çıkmadı çünkü isyancıların sayısı çoktu ve her yerdeydi.Sayısı az olan bir çok seferberlik askerim öldürüldü.Geriye kalanlar ise Başkente ulaşana kadar ülkeyi ele geçirdiler :(

Çevrimdışı Vannear

• (Tarık Öner)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Besle kargayı oysun gözünü.
    • Profili Görüntüle
Seferberlik yaptım fakat beklediğim gibi ordu sayısı çıkmadı çünkü isyancıların sayısı çoktu ve her yerdeydi.Sayısı az olan bir çok seferberlik askerim öldürüldü.Geriye kalanlar ise Başkente ulaşana kadar ülkeyi ele geçirdiler :(
Kötü olmuş ana karanda 3 tane 30luk birlik bırakman lazımdı ilerideki yıllarda bildigin gibi teknolojiyle birlikte görüşler artıyor ve tabiki isyanlarda ama cok iyi oynamışsın tebrik ederim bu bölümü saymazsak tabiki.

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Kötü olmuş ana karanda 3 tane 30luk birlik bırakman lazımdı ilerideki yıllarda bildigin gibi teknolojiyle birlikte görüşler artıyor ve tabiki isyanlarda ama cok iyi oynamışsın tebrik ederim bu bölümü saymazsak tabiki.
Normalde 3 adet 30 k ve 1 adet 15 k olmak üzere birliklerim Brezilyada hazırdılar.Lakin İçlerindeki komünistliği çıkarınca onlarda komünistlerden yana oldu. Bide gelişim yavaşlatı seçince bazı ordularımda terhis edildi.

Çevrimdışı RedGuard

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Vur ha vur  ;D

Çevrimdışı Vİkingtog

• Bölüm Moderatörü
  • *
  • Hearts Of Iron III Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
çok güzel bir hikaye  :)
Görüşmek üzere

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Her gün buraya bakıyorum ve yeni bölüm atmadığını görüp üzülüyorum.Sen normalde 1 günde iki bölüm atardın ne oldu?
(aç/kapa)

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Her gün buraya bakıyorum ve yeni bölüm atmadığını görüp üzülüyorum.Sen normalde 1 günde iki bölüm atardın ne oldu?
(aç/kapa)
Kardeşim sizler kadar bu hikayeyi yazarken ve oynarken bende heyecanlanıyorum.Çünkü oynarken kafamda hikaye yazıyorum ve bunuda hoşuma gittiği için buraya döküyorum hikaye gibi :) Yaklaşan Lys sınavları nedeniyle ve kız arkadaşlar konserler felan derken bazen eve geç geliyorum lakin sizleri unutmadım.Sizlerin desteğinize hayranlığımı burdan söylemek isterim.Spoiler tavsiyen için teşekkür ederim dediğini yapacağım.
Yarına atmaya çalışacağım kardeşlerim kalın sağlıcakla kalın yarına kadar :)

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
O lys sıkıntısını tek sen yaşamıyorsun.Eğer çalışıyorsan diyecektimde kız arkadaşlarla konserde çalışıyorsun herhalde şaka maka 23 gün kaldı ilkine.O halde Ayın 13 üne kadar bekleyeceğiz.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
O lys sıkıntısını tek sen yaşamıyorsun.Eğer çalışıyorsan diyecektimde kız arkadaşlarla konserde çalışıyorsun herhalde şaka maka 23 gün kaldı ilkine.O halde Ayın 13 üne kadar bekleyeceğiz.
Çalışıyorum lakin konserede mi gitmeyek ? :) Siteye girilmiyordu bugüne korum yeni bölümü.