Gönderen Konu: [Mod] Eşit Alan Projeksiyonu v1.2 (Güncel değil.)  (Okunma sayısı 21372 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu v1.2 (Güncel değil.)
« : 07 Haziran 2014, 02:10:18 »

Eu4 1.7 sürümü ile uyumludur.

İndirin (v1.2): http://www.mediafire.com/download/zt90k47u4ei728m/EAPv1.2.zip (Önceki sürümü silip C:\Users\KullaniciAdiniz\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod içine çıkartın.)

Alıntı yapılan: Features
- New world map which uses equal-area map projection
- Map font edited for easy readable.
- Map graphic changes
- Mediterranean coasts added to European continent to prevent "Distant oversea effect".
- 6 new countries: Arabia (formable), Eretna, Germiyan, Kurdistan, Ottoman (Ottomans is renamed as Turkey that can be formed by Turkish, Turkmen and Azerbaijani minors), Azerbaijan.
- Oghuz culture group added and consist of Turkish, Turkmen and Azerbaijani.
- Turko-Semitic culture group renamed as Arabic after Turkish is now in Oghuz group.
- Turkey has Oghuz cultural union, Arabia has Arabic cultural union.
- Kurdish culture added to Iranian group.
- 12 new provinces: 3 for wasteland of north of Russia, 3 for Persia, 1 for Iraq, 1 for Arabia, 1 for Moravia, 3 for East Balkans. (New provinces in previous wastelands gain 1 base tax and 1 mp, other new provinces gain their base tax and mp's from neighbour provinces. So, there are not base tax and MP increase to keep balance.), http://s7.directupload.net/images/140607/d9b4imea.png
- Make Constantinople Capital decision nerfed.
- 13 new flags (6 of them for new countries)
- New straits added.
- Camera max height increased 3000 to 4000 to see most of the world.
Alıntı yapılan: Changelog
v1.1
- More detailed mountains. (There is an option to use less detailed version in the map folder.)
- Several map and graphic overhaul&corrections and some fixes
- Main menu music

Görüntüler (v1.0):

1444 Dünya Haritası:

Eski Versiyonlar:
(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 08 Mart 2017, 16:23:58 Gönderen: kerem1249 »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Snykdel

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: [Mod] Eşit Alan Projeksiyonu
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2014, 02:55:40 »

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
  • Son Muhabir: Yandım Doruk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2014, 03:48:08 »
Yazıktır günahtır, bari Arcantin'e acıyın, Güney Sandöviç Adaları'na acıyın, Yeni Zelanda'ya filan acıyın.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2014, 08:49:52 »
Deneyelim. :)

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2014, 10:30:12 »
İndiriyorum. Bu arada resimleri başka bir siteden upload etsen fena olmaz. (www.uppix.net)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2014, 11:46:44 »
Decision ile Türkiye'ye dönüşme sırasında ideaların değişmeme sorunu için hotfix gelecek.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2014, 11:47:14 »
İndiriyorum. Bu arada resimleri başka bir siteden upload etsen fena olmaz. (www.uppix.net)
Görünmüyor mu?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2014, 11:54:07 »
Hotfix1: http://www.mediafire.com/download/neoge3wo94h871m/EAPv1.0Hotfix1.zip (C:\Users\KullaniciAdiniz\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod\EqualAreaProjection\common\ideas içine çıkartın.)

Çevrimdışı TheDoctor

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2014, 12:21:29 »
Görünmüyor mu?
Görünüyor ama pratik değil tam ekran göremiyorum.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2014, 12:23:40 »
Şimdi tam ekran görebilirsin.

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Friedrich der Große
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Haziran 2014, 13:31:21 »
Mod, MIM ile birleşmiş bir şekilde çıktı değil mi?
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2014, 13:34:44 Gönderen: cemoooo »
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2014, 13:49:46 »
Oyun dinamikleriyle ilgili değişiklikler (Overextension, truce gibi) çıkarılarak.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2014, 17:54:58 »
Oyun dinamikleriyle ilgili değişiklikler (Overextension, truce gibi) çıkarılarak.

Ne farkı var ?

Kıtaların yeriyle mi oynanmış?
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Haziran 2014, 18:30:20 »
Ne farkı var ?
(aç/kapa)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 07 Haziran 2014, 18:36:51 »
Hotfix2: http://www.mediafire.com/download/w9mmjx9oj6chidm/EAPv1.0Hotfix2.zip (C:\Users\KullaniciAdiniz\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod\EqualAreaProjection\missions içine çıkartın.)

Hotfix3: http://www.mediafire.com/download/73dara4l7o52vzk/EAPv1.0Hotfix3.zip (C:\Users\KullaniciAdiniz\Documents\Paradox Interactive\Europa Universalis IV\mod\EqualAreaProjection\common\bookmarks içine çıkartın.)
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2014, 18:45:20 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı menars

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Haziran 2014, 18:48:28 »
Diğer modlarla birlikte çalışabilir mi ?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Haziran 2014, 18:50:15 »
Zor, hangi mod?

Çevrimdışı HulkSpider02

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Haziran 2014, 19:10:18 »
Bu mod tam olarak ne oluyor?

Çevrimdışı Snykdel

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Haziran 2014, 19:25:41 »
Alıntı yapılan: İçerik
- New world map which uses equal-area map projection
- Map font edited for easy readable.
- Map graphic changes
- Mediterranean coasts added to European continent to prevent "Distant oversea effect".
- 6 new countries: Arabia (formable), Eretna, Germiyan, Kurdistan, Ottoman (Ottomans is renamed as Turkey that can be formed by Turkish, Turkmen and Azerbaijani minors), Azerbaijan.
- Oghuz culture group added and consist of Turkish, Turkmen and Azerbaijani.
- Turko-Semitic culture group renamed as Arabic after Turkish is now in Oghuz group.
- Turkey has Oghuz cultural union, Arabia has Arabic cultural union.
- Kurdish culture added to Iranian group.
- 12 new provinces: 3 for wasteland of north of Russia, 3 for Persia, 1 for Iraq, 1 for Arabia, 1 for Moravia, 3 for East Balkans. (New provinces in previous wastelands gain 1 base tax and 1 mp, other new provinces gain their base tax and mp's from neighbour provinces. So, there are not base tax and MP increase to keep balance.), http://s7.directupload.net/images/140607/d9b4imea.png
- Make Constantinople Capital decision nerfed.
- 13 new flags (6 of them for new countries)
- New straits added.
- Camera max height increased 3000 to 4000 to see most of the world.

Çevrimdışı Börklüce

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Haziran 2014, 20:13:47 »
Belli ki soranlar İngilizce bilmiyor.

- "Equal-area projection"ı kullanan yeni dünya haritası var.
- Kolay okunabilirlik için haritadaki yazı tipinde ve grafiklerde değişiklik yapıldı.
- Yeni boğazlar eklendi.
- "Distant oversea effect"ten etkilenmemek için Akdeniz sahilleri Avrupa kıtasına eklendi.
- 6'sı yeni ülkelere olmak üzere 13 yeni bayrak eklendi.
- "Make Constantinople Capital" decision'ının faydaları azaltıldı.
- Dünyanın büyük kısmı görülebilsin diye kameranın yüksekliği 3000'den 4000'e çıkarıldı.
- Türk-Türkmen-Azerbaycanlı kültürlerinden oluşan Oğuz kültür grubu eklendi.
- Türk kültürü Oğuz grubuna eklendiği için "Turko-Semitic" kültür grubunun adı "Arabic" olarak değiştirildi.
- Türkiye için Oğuz kültürel birleşimi, Arabistan için de Arabi kültürel birleşimi var.
- Kürt kültürü İranlı grubuna eklendi.
- 12 yeni bölge (şehir) eklendi: Rusya'daki wasteland'de 3, İran'a 3, Irak'a 1, Arabistan'a 1, Moravya'ya 1, Doğu Balkanlar'a 3 tane. Yeni bölgelere özel olarak manpower ve base tax ayarı yapılmadığı için dengelerde değişen bir şey yok. (http://s7.directupload.net/images/140607/d9b4imea.png)
- 6 yeni ülke var: Arabistan (kurulabilir), Eretna, Germiyan, Kürdistan, Azerbaycan ve Osmanlı (oyundaki Osmanlı, Türk-Türkmen-Azerbaycanlı kültüründen olan ufak devletlerle kurulabilir Türkiye'ye dönüştürüldü).

Bayağı bir aradan sonra oyuna girerek Akkoyunluları aldım, birkaç sene ap biriktirerek başkenti Ermenistan'a taşıdım ve Kürdistan'ı serbest bırakarak onunla oynamaya başladım. Vassallıktan dolayı yapacak pek bir şey yoktu, beş sene sonra Akkoyunlu hanedanına isyan edince de oyun bitti zaten. :) Harita güzel, yazı tipi çok tatlı. Yalnız kültür grubu olarak ayrı bir "Osmanlı" olsa, bunun içindekiler de tarihe uygun olarak düzenlense nasıl olur acaba diye de düşünmedim değil.