Gönderen Konu: U-38'in Harp Ceridesi (Silent Hunter III)  (Okunma sayısı 24698 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
U-38'in Harp Ceridesi (Silent Hunter III)
« : 31 Mayıs 2011, 12:54:55 »
U-38'İN HARP CERİDESİ

Oyun: Silent Hunter 3
Versiyon: 1.4b
Realism: %78
Kullanılan Ana Modlar: Grey Wolves Expansion Pack 3.0 Gold, Manos Environment Pack 3.0, MaGui Final

Geçenlerde The Sinking of the Laconia'yı izledikten sonra gaza gelip tekrardan Silent Hunter 3 yükledim. İlk savaş devriyemi dün gece tamamladım. 01.09.1939'dan 22.09.1939'a kadar toplam 22 gün denizde kaldık. Güzel tonaj yaptık. İşte geminin harp ceridesi veya Almanca orijinal adıyla Kriegstage-Buch'u. Devriyenin fotoğraf albümü linki en alttadır.

U-38 Atlantik sularında ilerlerken...

U-38'in kaptanı Leutnant z. S. Adolf Baschmann

KRIEGSTAGEBUCH VON U-38, ZUM 01.IX.1939 BIS 22.IX.1939

01.IX.1939

1830 – Teğmen Adolf Baschmann komutasındaki Type VIIB denizaltı U-38 ilk devriye görevi için Wihelmshaven üssünden demir aldı. Mürettebat: 4 subay, 11 astsubay, 29 er. Cephane: 14 adet torpido, 220 adet 88mm güverte topu mermisi. Devriye için gösterilen hedef bölge: AM23

Hava durumu: Açık, rüzgar yok, görüş iyi

1956 – Polonya’ya karşı askeri harekatın başladığına dair OKM mesajı alındı.

02.IX.1939

0635 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş iyi

1117 – Periskop derinliği dalış egzersizi. 50 saniyede 13 metre derinliğe dalındı. Mürettebata hataları anlatılarak uyarıldı.

03.IX.1939

0212 – Britanya’nın Almanya’ya savaş ilanıyla ilgili OKM mesajı alındı.

0310 – Telsiz temas mesajı. AN73’de tek bir yük gemisi. Mesafe 180km. Takip etmemeye karar verildi. Rotamızda ilerliyoruz.

1432 – OKM mesajı alındı. Britanya bandıralı gemilere sınırlı denizaltı harbi kurallarına göre saldırılacak.

1550 – FdU mesajı alındı. Britanya bandıralı gemilere uyarı yapılmadan saldırılacak.

1655 – Hava durumu kontrolü: Açık, rüzgar yok, görüş sınırsız.

1753 – Fransa’nın Almanya’ya savaş ilan ettiği ile ilgili FdU mesajı alındı. Fransız bandıralı gemilere sadece meşru müdafaa gerektiren durumlarda saldırılacak.

04.IX.1939

0258 – AN44’de yalnız vaziyette güneybatı yönüne seyreden bir gemi ile temas sağlandı. Kuru yük gemisi olduğu tespit edildi. Britanya bandıralı. Tahmini tonaj 6000 ton. Mesafe 10km. Periskop derinliğine inme emri verildi.

0312 – Pusu mevkiine gelindi. Motorlar durduruldu. Hedefle hidrofon teması sağlandı. Hedefin pusu mevziine tahmini geliş süresi 30 dakika.

0333 – Hedef pusu mevziine beklenenden erken vardı. Hızını artırmış olmalı. Pruvadan 3,5m derinlik ve manyetik tetikle tek bir torpido ateşlendi. İsabet kaydedildi. Gemi aldığı hasara rağmen rotasına zigzaglar çizerek devam ediyor. Yüzeye çıkma emri verildi. Güverte topu ile sancak tarafındaki hedefe 67 mermi ateşlendi. Hedef imha edildi. Bir dahaki sefere bu denli büyük hedeflere güverte topuyla müdahele etmek yerine, ikinci bir torpido ateşlenmesine karar verildi.

0400 – Ateşlenen pruva torpido tüpü tekrar dolduruldu. Güverte topu emniyet durumuna getirildi. Hedef bölgeye doğru belirlenen rotada devam edildi.

1159 – Führer’in yolcu gemilerine saldırılmaması yönündeki talimatlarını içeren FdU mesajı alındı.

1345 – FdU’dan bir önceki mesaja ek olarak yük gemilerine saldırıya yönelik herhangi bir kısıtlama olmadığı mesajı alındı.

1741 – Hava durumu kontrolü: Açık, rüzgar yok, görüş sınırsız

2110 – AN18’de tek bir yük gemisi ile ilgili temas mesajı alındı. Yaklaşık mesafe 190km. Takip etmemeye karar verildi. Rotamızda ilerliyoruz.

05.IX.1939

1752 – AM32’ye ulaşıldı. Faroe Adaları’nın güneyinde acil durum dalış egzersizi. 2 dakika 57 saniyede 67 metre derinliğe dalındı. Mürettebata hataları anlatılarak uyarıldı.

1820 – Yüzeye çıkma emri verildi. 70 saniyede yüzeye çıkıldı.

1930 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş sınırsız

06.IX.1939

0530 – Düşman gemilerine yaklaşırken dikkatli olunması konusundaki FdU mesajı alındı.

1141 – Fransız bandıralı gemilere karşı sadece savunma amaçlı müdahele yapılmasını emreden FdU mesajı alındı.

1446 – Hava durumu kontrolü: Açık, rüzgar yok, görüş sınırsız

07.IX.1939

0500 – Hedef bölge AM23’e varıldı. Sonraki 24 saat boyunca bölge içerisinde devriye harekatına devam edilecek.

0931 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş iyi

1159 – Sadece yük gemilerinin hedef alınması ve  büyük İngiliz savaş gemilerine saldırılmaması yönünde FdU mesajı alındı.

0551 – Hedef bölgedeki 24 saatlik devriye görevi tamamlandı. Herhangi bir temas sağlanmadı. Güneye doğru inilerek İrlanda’nın batı sahillerinde devriye görevi icra edilecek. Liverpool-Halifax veya Liverpool-Cebelitarık hatlarında düşman gemilerine rastlanacağını ümit ediyoruz.

1700 – Hava durumu kontrolü: Açık, rüzgar yok, görüş sınırsız

1212 – İngiliz J&K sınıfı destroyer ile temas kuruldu. Periskop derinliğine dalındı. FdU emirleri gereğince saldırıda bulunulmadı.

1733 – Yüzeye çıkma emri verildi.

10.IX.1939

0034 – AM53’de İngiliz A&B sınıfı destroyer tespit edildi. Periskop derinliğine dalındı. Yerimizin tespitini engellemek için motorlar durduruldu.

0043 – Destroyer kıç tarafımızda 220 dereceden güneybatı istikametine doğru ilerliyor. Bizi tespit ettiğine dair bir emare yok. Uygun bir saldırı pozisyonunda olunduğundan saldırı kararı verildi. Kıç torpido tüpü hazırlandı. 2 metre derinlik, çarpışma tetiği ile torpido ateşlendi. İsabet kaydedildi. Hedef içten kaynaklanan patlamalar ile imha oldu.

0238 – Yüzeye çıkma emri verildi. Dış torpido yedekleri içeri alındıktan sonra belirlenen rotada devam edildi.

0535 – Hatsız bir hafif yük gemisi tespit edildi. Mesafe yaklaşık 14 km. Daha da yaklaşılarak güverte topu ile imha edilip edilemeyeceğine bakılacak.

0609 – Gemiye yaklaşılınca Britanya bandıralı olduğu tespit edildi. Güverte topuyla saldırı emri verildi. 56 mermi ateşlendi. Hedef imha edildi. AM53 içerisinde devriyeye devam edilme kararı alındı.

0618 – Küçük bir yük gemisi tespit edildi. Pusu için belirlenen mevkie ilerleme emri verildi.

0733 – Periskop derinliğine dalınarak saldırı pozisyonu alındı.

0744 – Hedef ile hidrofon teması sağlandı.

0912 – Hedef pusu mevziine girdi. Britanya bandıralı olduğu görüldü. Tek bir pruva torpidosu ateşlendi. İsabet kaydedildi. Hedef hasara rağmen ilerlemeye devam etti. Yüzeye çıkma emri verilerek güverte topu ile saldırı emri verildi. 6 mermi ateşlendi. Hedef imha edildi.

1212 – AM53 içerisinde hemen kuzeyimizde bir Granville tipi şilep tespit edildi. Periskop derinliğine dalındı. Pusu bölgesi belirlenerek harekete geçildi.

1340 – Hedef pusu bölgesine ulaştı. Britanya bandıralı olduğu görüldü. Pruvada 2 torpidoluk salvo için hazırlık yapıldı. 2,5 metre derinlik, manyetik tetik ile salvo ateşlendi. Tek bir isabet kaydedildi. Diğer torpido hedefe varmadan arıza yaptı. Hedef pervanesine aldığı hasar yüzünden stabil hale geldi. Yüzeye çıkma emri verildi. Atış pozisyonu alınarak 1 pruva torpidosu daha ateşlendi. Hedef imha edildi. Batıya doğru yeni rota belirlenerek yola devam edildi.

1714 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş iyi

2045 – AM52’de bir kıyı şilebi tespit edildi. Pusu mevkii seçildi. Britanya bandıralı olduğu görüldü. Saldırı pozisyonu alınarak 6 km mesafeden 3,5 metre derinlik ve manyetik tetikleme ile 1 pruva torpidosu ateşlendi. İsabet kaydedilemedi. Hedef bizi tespit edemedi. Hedef izlenmeye alındı.

2150 – Doğu istikametinde 19 km boyunca hedef izlendikten sonra saldırı pozisyonu alındı ve 1 km mesafeden 1 pruva torpidosu ateşlendi. İsabet kaydedildi. Hedef imha edildi.

11.IX.1939

1105 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş iyi

Hareketsiz bir gün geçti. Biscay Körfezi’ne doğru yeni rota belirlenerek güney yönünde harekete geçildi. Mürettebat bir önceki günün yorgunluğunu dinlenerek attı. Moral durumu yüksek.

12.IX.1939

1318 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş iyi

13.IX.1939

0850 – AM78’de kuzey yönüne ilerleyen bir düşman konvoyuna dair temas mesajı alındı. Hedef 200km kuzey istikametinde. Takip etmeme kararı alındı. Güneye doğru ilerlemeye devam edildi.

1642 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş orta

14.IX.1939

1036 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş orta

15.IX.1939

0357 – Biscay Körfezi’ne varıldı. Bölgede bir süre devriye görevi icra edilecek.

1600 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş orta

1700 – Temas mesajı alındı. 80 km kuzeyimizde tek bir gemi. Kuzeydoğu istikametinde ilerliyor. Takip için harekete geçildi. Hesaplara göre hedefle 4 saate kadar temasa geçilebilecek.

2044 – Belirlenen pusu mevziine ulaşıldı. Hidrofon taraması için dalma emri verildi. Hedefle hidrofon teması sağlandı. Hidrofon temasından hedefin 15 km kuzeybatımızda olduğu anlaşılıyor. Hedef tahminizce hıznı artırdığı için uzaklaşmış. Takip edildi.

2230 – Hedefle temasa geçildi. Büyük bir yük gemisi olduğu tespit edildi. Britanya bandıralı. Saldırı pozisyonu alındı. 2 pruva torpidosu salvo halinde 4 metre derinlik ve manyetik tetikleme ile ateşlendi. İlk torpido isabet kaydetti. Diğer torpido arızalı çıktı. Makine dairesi hasar alan hedef hareket etmeyi durdurdu. Yüzeye çıkma emri verildi. Atış pozisyonu alınarak 1 pruva torpidosu daha ateşlendi. Hedef imha edildi. Tahmini tonaj 10000 ton.

2300 – Boşalan torpido tüpleri tekrar dolduruldu. Sadece 1 pruva, 2 de kıç torpidosu mevcut. Yakıt durumu iyi olsa da, üsse geri dönmeye karar verildi. Dönüş yolunda yine İrlanda’nın batısında devriye görevi icra edilecek.

16.IX.1939

1615 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş orta

17.IX.1939

1314 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş orta

18.IX.1939

0945 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş orta

1555 – Bir temas yakalandı. Rockall Bank’ın doğusu. Yaklaşıldı ve pusu mevkiine geçildi. Saldırı pozisyonu alındı. Periskop derinliğine dalındı. Hedefin hatsız bir hafif yük gemisi olduğu tespit edildi. Britanya bandıralı. 1 kıç torpidosu 3,5 metre derinlik ve manyetik tetikle ateşlendi. İsabet kaydedildi. Yüzeye çıkma emri verilerek hedefe güverte topuyla saldırı emri verildi. 15 mermi ateşlendi. Hedef imha edildi.

19.IX.1939

1325 - Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş iyi

20.IX.1939

1111 - Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş orta

2246 – Motorlar tam yol ileri çalışarak tekrardan Kuzey Denizi’ne girildi. Britanya’nın doğusunda bir temas yakalandı. Saldırı için harekete geçildi. Periskop derinliğine dalındı. Hedef Granville tipi şilep olarak tespit edildi. Saldırı pozisyonu alındıktan sonra 3,5 metre derinlik ve manyetik tetikle 1 pruva torpidosu ateşlendi. İsabet kaydedildi. Hedef harekete devam etti. Yüzeye çıkma emri verildi. Deniz dalgalı olduğu için güverte topu kullanılamadı. Saldırı pozisyonu alınarak bir kıç torpidosu daha 3 metre derinlik ve temas tetiği ile ateşlendi. İsabet kaydedildi. Hedef imha edildi.

2311 – Torpidolar tükendi. Yakıt durumu %50’nin biraz altında. BdU’ya mesaj yollanarak durum raporu iletildi. Cevap bekleniyor.

2325 – BdU mesajı alındı. Üsse dönüyoruz.

21.IX.1939

1235 – Hava durumu kontrolü: Açık, hafif rüzgar, görüş orta

22.IX.1939

1210 – Alman sularına ulaşıldı.

1427 - Hava durumu kontrolü: Açık, orta rüzgar, görüş orta

2132 – U-38 ilk savaş devriyesi görevini  44 mürettebat ile zayiatsız tamamlayarak Wilhelmshaven üssüne demirledi. Denizde kalınan süre 22 gün. Devriye boyunca batırılan gemi sayısı 9, toplam tonaj 34281 ton.

DEVRİYENİN FOTOĞRAF ALBÜMÜ: http://mefaba.imgur.com/u38_war_patrol_1

« Son Düzenleme: 29 Haziran 2011, 10:41:07 Gönderen: fatih pasha »
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı der Metz germeister

• (Stonewall)
  • Sekban
  • *
  • Sieg Hell No!
    • Profili Görüntüle
Ynt: U-38'in İlk Savaş Devriyesi Görevi (Silent Hunter III)
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2011, 13:06:30 »
Vay be gerçekten çok iyi Fatih Paşa bende başladım 5. oyuna bir devriyede ben eklerim.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2011, 13:41:18 »
Öyle bir anlatıyorsun ki hemen indiresim geldi.

TheLandTraveller

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2011, 13:53:03 »
Öyle bir anlatıyor ki şu an Silent Hunter 5'i indiriyorum zorrentden.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2011, 14:00:54 »
Silent Hunter 5'i hiç tavsiye etmem. Çok ama çok kötü bir oyun. Daha bir ton yamam ve mod lazım ki oynanabilir hale gelsin.

Silent Hunter 3 ve Grey Wolves 3 ek paketi alayına gider.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı AGEMON

• Sekban
  • *
  • Atatürk Yolunda
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2011, 14:32:47 »
Oyun deniz savaşlarıyla ilgili baya bir detay veriyor mu ? yoksa birazda kendin mi ekleyerek yazdın bunları ?

ve başarılar dilerim... :rifle: karakter alımı gibi bir durum olursa beni ekle.

TheLandTraveller

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2011, 14:46:09 »
Tavsiye için teşekkür ederim yarı yarıya tamamlandığı için şimdi kapatmak istemiyorum yüklerim haklı olduğunu görürsem silerim 3'ü indiririm.

Çevrimdışı Barış

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Salvador Allende
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2011, 16:35:01 »
Oyunda İstanbul'a gidebiliyormusun?
yaşasın örgütlü mücadelemiz

Çevrimdışı Kaan✰

• Global Moderatör
  • *
  • Can I talk to you for a moment?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Mayıs 2011, 17:29:00 »
Grafikleri low da mı?

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Mayıs 2011, 17:44:57 »
fatih pasha'ya katılıyorum 5 kesinlikle oynanmaz. En iyisi fatih pasha'nın da belirttiği gibi Silent Hunter 3'tür. Ayrıca hikaye çok güzel olmuş takipçinim. Bi ara deli gibi oynardım ama bir iki yıldır elimi bile sürmemiştim. Hikayeyi görünce yeniden başlayasım geldi. Ayrıca yeni başlayanlar için en zor şey düşmanı avlamak, bu yüzden yardımcı olabilecek bir yazı paylaşıyorum, zamanında ben de çok uğraşmıştım düşmanı vurabilmek için. ;D

http://forum.donanimhaber.com/m_15515876/mpage_1/f_/key_silent%2Chunter//tm.htm#15515876
Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

TheLandTraveller

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 31 Mayıs 2011, 17:47:49 »
5 karışıkmış biraz ama dünya haritası hoşuma gitti. ;D 3'e de bakarım bir ara yalnız şu oyun zamanını nasıl değiştiriyoruz çözemedim. :rifle:

Çevrimdışı Kaan✰

• Global Moderatör
  • *
  • Can I talk to you for a moment?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Mayıs 2011, 17:54:02 »
Flight simulator x daha zor :D ciddiyim...

• (Stonewall)
  • Sekban
  • *
  • Sieg Hell No!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 31 Mayıs 2011, 18:29:18 »
Flight simulator x daha zor :D ciddiyim...

Hiçte bile ilk aylarda zorlanabilirsin ama sonra alışıyo insan.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 31 Mayıs 2011, 18:41:30 »
Oyun deniz savaşlarıyla ilgili baya bir detay veriyor mu ? yoksa birazda kendin mi ekleyerek yazdın bunları ?

Detayların hepsi oyunda mevcut. Ben eklemedim.

Oyunda İstanbul'a gidebiliyormusun?

Evet. Vanilya oyunda sadece Atlantik, Akdeniz, Karadeniz ve Baltık denizi var. GWX3 modu ile dünyanın her yerine gidebiliyorsun.

fatih pasha'ya katılıyorum 5 kesinlikle oynanmaz. En iyisi fatih pasha'nın da belirttiği gibi Silent Hunter 3'tür. Ayrıca hikaye çok güzel olmuş takipçinim. Bi ara deli gibi oynardım ama bir iki yıldır elimi bile sürmemiştim. Hikayeyi görünce yeniden başlayasım geldi. Ayrıca yeni başlayanlar için en zor şey düşmanı avlamak, bu yüzden yardımcı olabilecek bir yazı paylaşıyorum, zamanında ben de çok uğraşmıştım düşmanı vurabilmek için. ;D

http://forum.donanimhaber.com/m_15515876/mpage_1/f_/key_silent%2Chunter//tm.htm#15515876

Oyunu GWX3 olmadan kesinlikle oynamıyorum. Bir de SH3 Commander ekledim mi tadından yenmiyor. Manos Environmet Pack ve MaGuiF arayüzü de diğer tercihlerim. Bu arayüzde manuel hedefleme daha gerçekçi ve daha kullanışlı olmuş. Önceleri Fixed Wire Technique diye bir manuel hedefleme tekniği kullanıyordum. Ama hedefin mesafesini tespit edemediğinden çok zor oluyordu. Thomsen's Sound Pack ile Das Boot filminin sesleri oyuna eklenince oyun atmosferi acayip değişiyor. Bir de gramafona War Radio modunu ekledim. Her gün dönemin günlük BBC radyo yayınlarını dinliyorum. Onun dışında kendi swing ve caz arşivimden baya bir dönem şarkısı ekledim. Oyun şu anda full artı full oldu.  :D

Üniversitedeyken oyun yeni çıktığında çılgınlık derecesinde takıntı oluşmuştu bende. Gece yatarken oyunu 1x hıza alıyordum(yani gerçek zazmana) ve açık bırakıyordum. Hoparlörlerin sesini de sona dayıyordum. Öyle uyuyordum. Gecenin bir vakti "Schiff gesichtet!" bağırışıyla uyanmak ayrı bir travma oluyordu ama tam gerçekçilik tavan yapmıştı.  :rifle:

Grafikleri low da mı?

High quality texture seçeneğini kapattım. Makinenin fan bozuk. Çok ısınıyor.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2011, 18:44:23 Gönderen: fatih pasha »
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 31 Mayıs 2011, 18:49:03 »
Alıntı
Üniversitedeyken oyun yeni çıktığında çılgınlık derecesinde takıntı oluşmuştu bende. Gece yatarken oyunu 1x hıza alıyordum(yani gerçek zazmana) ve açık bırakıyordum. Hoparlörlerin sesini de sona dayıyordum. Öyle uyuyordum. Gecenin bir vakti "Schiff gesihtet!" bağırışıyla uyanmak ayrı bir travma oluyordu ama tam gerçekçilik tavan yapmıştı.
Oha ;D
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

• (Stonewall)
  • Sekban
  • *
  • Sieg Hell No!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 31 Mayıs 2011, 18:53:25 »
Kafaya koydum kesin oynicam bu oyunu :D

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Mayıs 2011, 18:55:46 »
Aynen...
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #17 : 31 Mayıs 2011, 19:17:08 »
Çok güzeldi. Bir denizaltı filmi izlemeye karar verdim, ne önerirsiniz?
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

• (Stonewall)
  • Sekban
  • *
  • Sieg Hell No!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 31 Mayıs 2011, 19:21:30 »
Das Boot tabiki.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 31 Mayıs 2011, 19:26:41 »
Çok güzeldi. Bir denizaltı filmi izlemeye karar verdim, ne önerirsiniz?

Das Boot. Tek geçerim.

The Enemy Below iyidir.

Run Silent Run Deep Amerikan denizaltı filmi olsa da güzeldir.

The Hunt for Red October Soğuk Savaş dönemi olsa da iyidir.

Crimson Tide modern denizaltı filmi ama iyidir.

In Enemy Hands fena değildir.

U-571 acayip kötüdür ama aksiyon fena değildir.

K-19 fena değildir.

The Sinking of Laconia iyidir.
U-38'in Harp Ceridesi